Нема производи.

Книги

  /    /  9-12 години, Книги, Книги за деца  /  Сирената со очила

Сирената со очила

Шифра: 31979 Категории: , , Ознака: Преведувачи: , Илустратори:

350,00 ден

Опис

Атланта живее во светилник на мал остров на крајот на светот. Кога не разговара со Камила, селската учителка, или не ги слуша џез-плочите на татко си, нејзиниот поглед е упатен кон бескрајниот хоризонт на морето. Меѓутоа, еден ден, на Ветровит Камен пристигнува чуден гостин, кој ќе ја поведе во авантура на која можат да ѝ позавидат дури и славните морнари, предци на девојчето…

Јунаци во романот на Маќаш Дунајчик се мистериозни птици, духови светски патници и вљубени китоловци.

Дополнителни информации

Маса 249 g
Издавач

Антолог

Година

2022

ISBN

978-608-243-539-8

Оригинален наслов

Mátyás Dunajcsik,A Szemüveges Szirén

Страници

108

Формат

14,5х20

Koрица

тврда

Јазик

македонски

Едиција

Синчец, книга 25

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram