Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  9-12 години, Книги, Книги за деца  /  Зелените луѓе

Зелените луѓе

Шифра: 10148 Категории: , , Ознака:

200,00 ден

Опис

Роман со научнофантастична содржина, еден мошне раритетен жанр во литературата за деца и млади во Република Македонија. Темата е оригинална и провокативна, особено ако се има предвид сознанието дека дејството на оваа интересна и возбудлива сторија се случува во 2310 година! Летајќи на крилјата на бујната писателска фантазија, во вистински жилверновски стил, со вселенскиот брод управуван од командантот Велјан, патуваат шест космонаути, во пресрет на предизвиците што ги носат далечните и непознати предели на вселената.

Дополнителни информации

Маса 136 g
Издавач

Антолог

Година

2014

ISBN

978-608-243-011-9

Оригинален наслов

/

Страници

96

Формат

15х21

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Нови планети, книга 2

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram