Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  Young adult, Книги, Фикција  /  Магичен ковчег

Магичен ковчег

Шифра: 30228 Категории: , , Ознака: Преведувачи:

300,00 ден

Опис

Сигрун и нејзиното семејство се кријат од времето во своите запечатени временски ковчези, кога одеднаш, ковчегот на Сигрун се отвора, а таа е соочена со свет во кој владеат напуштање и урнатини.

Обидувајќи се да најде смисла во тоа што се случило, Сигрун се здружува со група деца и со една чудна старица, која им раскажува приказна за алчен крал што го освоил светот, но копнеел да го освои времето. Со магичниот ковчег, проѕирен како стакло, но изработен од пајакова свила, исткаен толку густо што ни времето не можело да ги пробие ѕидовите, кралот успеал да ја заштити ќерка си од процесот на стареење.

Еден ден, едно момче го отвора ковчежето, а принцезата открива дека поминале 20 години, а кралот полудел.

Се чини како да постои некаква поврзаност меѓу приказната на старицата и светот на Сигрун. Таа мора да ја најде врската, која да се надеваме дека ќе ѝ покаже како да го поправи светот!

Дополнителни информации

Маса 354 g
Издавач

Антолог

Година

2019

ISBN

978-608-243-359-2

Оригинален наслов

Andri Snær Magnason, Tímakistan

Страници

272

Формат

15×21

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Нови планети, книга 18

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram