Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  9-12 години, Книги, Книги за деца  /  Двојниците од темнината

Двојниците од темнината

300,00 ден

 

 

Опис

По навидум случајна средба со една чудна старица, Борис од неа добива клуч и мошне мала куќичка за кукли. Заедно со своите другари и другарки ја отвораат куќичката и пред нив се прикажува нешто неверојатно: внатре се наоѓаат фигури што личат на нив. Некоја мрачна сила намислила да ги замени нашите јунаци со свои послушни двојници! Борис и друштвото почнуваат борба со злите суштества, а притоа добиваат помош и од една сенка.

Ова е возбудлива и морничава авантура на тринаесетгодишни тинејџери кои ќе западнат во средиштето на чудни случувања, на границата помеѓу овој свет и некоја друга димензија. Приказна за силата на пријателството, за важноста на заедништвото и за незаменливоста на искреното другарување.

Дополнителни информации

Маса 267 g
Издавач

Антолог

Година

2022

ISBN

978-608-243-567-1

Оригинален наслов

Morea Banićević, Dvojnici iz tame

Страници

224

Формат

14,5х21

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Синчец, книга 26

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram