Нема производи.

Нема производи.

Книги

18% сиво

Шифра: 10002 Категории: , , Ознаки: , Преведувачи:

350,00 ден

На залиха

18% сиво почнува како позната современа јужнокалифорниска pulp fiction, можеби како една од приказните во филмот Седум психопати.

Кристофер Меркел, Букслат

 

„Карабашлиев е динамичен, остроумен и изобилува со детски хумор во својата перспектива на Бугарин што го живее едноличниот американски сон“.

Паблишерс викли

Опис

Потресен од ненадејното заминување на неговата сопруга, Зак се обидува да ја удави тагата во Мексико, а потоа се враќа во САД со украдена марихуана. Користејќи го ова како повод да го смени својот живот, тргнува кон Њујорк со „ганџата“ и со стар „никон“. Низ објективот на фотоапаратот, почнува да се открива себеси, фотографирајќи ја темната страна на Америка. Неговото патување води низ серија настани опасни за животот, прошарани со сеќавањата на неговиот однос со Стела и со животот во Бугарија од крајот на 1980-тите.

Книгата има 22 изданија во Бугарија и ја добива наградата „Вик“ за роман на годината.

Книгата е објавена со поддршка на програмата „Креативна Европа“ на Европската Унија.

Дополнителни информации

Маса 254 g
Издавач

Антолог

Година

2015

ISBN

978-608-243-069-0

Оригинален наслов

Захари Карабашлиев, 18% сиво

Страници

272

Формат

13×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 84

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram