Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  Книги, Раскази, Фикција  /  Препишано од животот

Препишано од животот

Шифра: 10294 Категории: , , Ознака:

200,00 ден

Опис

Збирка што содржи кратки прозни минијатури, новелети, како и куси раскази, пред сè со хумористично-сатирична содржина. Компонирана е од три целини: „телеграфски“, „флуорографски“ и „монографски“, распоредени  по овој редослед според должината: од првите – со по неколку редови, до „најголемите“ – со по 5-6 страници.

За сите нив, во оној свој, би рекле, себесвојствен и препознатлив стил, Александар Кујунџиски неодамна даде ваква изјава за „Би-би-си“: „Јас не сум нивниот автор. Тоа се чисти плагијати! Нивниот автор е Животот, а јас само ги препишав од него!“

Дополнителни информации

Маса 119 g
Издавач

Антолог

Година

2015

ISBN

978-608-243-113-0

Оригинален наслов

/

Страници

80

Формат

14,5×20,5

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Смевотека, книга 12

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram