Нема производи.

Седумцрквие

300,00 ден

Нема на залиха

„Ремек-дело на модерната готика.“

Музеј на Карловиот мост 

Опис

Седум цркви и серија ужасни убиства. Над Прага се спушта сенката на есента, додека по таен принцип почнуваат да умираат луѓе. Одговорноста паѓа врз невиниот – човек без работа и без иднина, само со способност што не знае да ја материјализира и со љубов кон градот што му умира пред очите. Кој е убиецот, а кој е жртвата? Седумцрквие е мрачен трилер за Кветослав Швах и тоа како тој е поврзан со убиствата во седум катедрали во Прага. Со оваа книга преведена на десет јазици, Урбан се прославил како „црниот витез на чешката литература“.

Дополнителни информации

Маса 293 g
Издавач

Антолог

Година

2016

ISBN

978-608-243-115-4

Оригинален наслов

Miloš Urban, Sedmikostelí

Страници

288

Формат

13×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 113

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram