Нема производи.

Книги

  /    /  Книги, Крими, трилери и мистерии, Фикција  /  Деликатно злосторство

Деликатно злосторство

220,00 ден

Нема на залиха

 

 

„Романот ја раскрива сексуалната перверзност, а со својата елеганција целосно ги освојува читателите.“

Raquel Illescas Bueno

Опис

Кога страста води до лудило а лудилото нè турка во оригинално злосторство.

Напнатата приказна на Антонио Мартинс е сместена во фантастичниот Рио де Жанеиро во Бразил. Тој е театарски критичар кој еден ден по игра на случајот (ако постои такво нешто) ќе се вплетка со Агнес, млада куца жена за која не знае речиси ништо. По долга потрага да ја најде повторно, Мартинс открива дека Агнес е модел на уметникот Бранкати и открива сигнали дека неговиот однос кон Агнес се движи меѓу татко и садист. Во момент на слабост ќе се случи нешто што тој го гледа со едни очи а привлечната девојкасо сосема други. Книгата е богата со теми: полициски заговор, страсна врска натопена во еротика, необичен однос меѓу уметноста и критиката, истражување на границите на силувањето.

 

Дополнителни информации

Маса 147 g
Издавач

Антолог

Година

2013

ISBN

978-608-4507-79-6

Оригинален наслов

Sérgio Sant'Anna, Um crime delicado

Страници

128

Формат

13х20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 15

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram