Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  Книги, Крими, трилери и мистерии, Фикција  /  Сфинга на гневот (тврда корица)

Сфинга на гневот (тврда корица)

400,00 ден

 

– Бидејќи не постои друг примерок, а го нема крајниот збор на авторот, книгата е безвредна речиси исто толку колку што и бесценета. 

– Од каде го знаете вие сето ова?

– Бидејќи знам латински.

– Само ѓаволот денес знае латински.

– Ете, пак ти се потврдува тезата.

– Која е таа теза?

– Дека сум дојдена да ти ја барам душата.

– Во замена за?

– За тоа што ти сакаш. Претпоставувам, тоа е она што треба да ти ја врати кариерата назад, а можеби и дел од животот. Или обратно беше? – девојката направи пауза, па кажа: – Најдобриот ракопис што кога било си го држел в раце.

Опис

 

Кога уредникот на издавачката куќа „Веда“ дознава дека еден познат писател е пријавен како исчезнат, тргнува да ја открие вистината. Потрагата во која ризикува сè ќе го соочи со загатки во кои се испреплетени историјата, митологијата, психологијата и општествените случувања. Лазар смета дека ако ги дешифрира тајните пораки што ги открива, ќе ја оствари одамна посакуваната цел: да се добере до необјавениот ракопис на исчезнатиот писател.

Движејќи се меѓу границите на мистеријата и книжевниот трилер, Жарко Кујунџиски (Spectator, Америка) создава интригантен и вешто смислен роман, жанровски и стилски палимпсест, со кој пристапува во досега неистражени предели на нашата проза.

 

*Книгата е достапна со потпис од авторот. Во коментар за нарачката нагласете доколку сакате да добиете потпишан примерок.

Дополнителни информации

Маса 396 g
Издавач

Антолог

Година

2020

ISBN

978-608-243-422-3

Оригинален наслов

/

Страници

304

Формат

13×20

Koрица

тврда

Јазик

македонски

Едиција

Дамар, книга 43

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram