Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  0-3 години, Книги, Книги за деца  /  Мимбо Џимбо и долгата зима
-33%

Мимбо Џимбо и долгата зима

Шифра: 31017 Категории: , , Ознака: Преведувачи: Илустратори:

400,00 ден

Штедиш: 200,00 ден

 

 

Опис

Проблем ги снајде веселото слонче Мимбо Џимбо и неговите пријатели. Наместо долгоочекуваната пролет, одеднаш дојде зимата – но што е ова? Вакви снежни врнежи никогаш не биле видени во Африка. Кој е виновен и што да се прави сега? Како да го натерате Зимскиот Дух да отпатува назад кон  Северниот Пол и да ги спаси животните од студ? Тргнете во авантурата со Мимбо Џимбо и неговите пријатели!

Дополнителни информации

Маса 436 g
Издавач

Антолог

Година

2021

ISBN

978-608-243-447-6

Оригинален наслов

Jakob Martin Strid, Mimbo Jimbo og den lange vinter

Страници

116

Формат

24х24

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

(МК) сликовници, книга 14

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram