Нема производи.

Нема производи.

Книги

Шпанска невеста

250,00 ден

Нема на залиха

Опис

„Шпанска невеста“ е мајсторска легура од еротски крими и женски роман. Дејството е претставено преку гласот на две жени.

Едната приказна нѐ води меѓу тајните размисли на модерна девојка, која во обидите да изгради врски со спротивниот пол ги истражува многуте лица на љубовта и на созревањето.

Втората приказна го разоткрива последниот ден на Олга Јонаш, инаку сопругата на Геза Чат, познатиот унгарскиот писател и доктор. Во својот петгодишен, „комплициран“ брак, тие градат еден од најконтроверзните односи во историјата на познатите личности, исполнет со похота и со садистички испади. Психичката состојба на Чат се движи помеѓу паранојата и страста. Освен што на својата сопруга ѝ црта линии со кои ги обележува местата каде што ѝ е забрането да се движи, нивниот сексуален однос се одвива на работ на перверзноста. Во 1919 година три куршуми од пиштолот на Чат завршуваат во телото на сопругата.

Дополнителни информации

Маса 295 g
Издавач

Антолог

Година

2014

ISBN

978-608-243-025-6

Оригинален наслов

Ildikó Lovas, Spanyol menyasszony

Страници

288

Формат

13х20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 52

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram