Нема производи.

Нема производи.

Книги

Сузан

Шифра: 10387 Категории: , , Ознака:

200,00 ден

Нема на залиха

Опис

Џеси не објавува во книги, блогови, весници, списанија (дури и оние на глобалната мрежа), туку неговите песни се пренесуваат по пат на директен контакт на пријатели и познајници – писма, мејлови, СМС-пораки, улична уметност, најчесто и без потпис на авторот, или под различни имиња. Читателите за него не знаат ништо – каде е роден, како изгледа, од што заработува за живот? Тој или, можеби, таа? За Блејз клучен е концептот на антиавторство, споен со концептот на сечија поезија, што ќе каже: не е битно кој пишува, туку каков ефект и какви впечатоци побудува дадениот текст кај читателот.

Дополнителни информации

Маса 65 g
Издавач

Антолог

Година

2008

ISBN

978-608-4507-02-4

Оригинален наслов

/

Страници

64

Формат

10×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Огнови, книга 1

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram