Нема производи.

Нема производи.

Книги

Вечен глас

Шифра: 10062 Категории: , , Ознака:

250,00 ден

Опис

Впечаток на секој што ја проследува македонската литература за деца е дека патриотската поезија напишана за најблагородната читателска публика е запоставена во споредба со многуте други теми. Зарем љубовта кон родната грутка, кон сопствената историја, не се всадува токму на таа возраст? Преку неизмерно топлите и надахнати стихови на поетот Саво Костадиновски, кој над 40 години минал во туѓина, се дополнува оваа празнина.

Дополнителни информации

Маса 214 g
Издавач

Антолог

Година

2014

ISBN

978-608-243-014-0

Оригинален наслов

/

Страници

160

Формат

15х21

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Нови планети, книга 1

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram