Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  Историски драми, Книги, Фикција  /  Вештерката и дождот

Вештерката и дождот

Шифра: 10065 Категории: , , Ознака: Преведувачи:

300,00 ден

Нема на залиха

„Авторката се наоѓа на тронот како најистакната и најчитана литванска писателка.“

Хауард Џарвис

Опис

Забранет роман во Литванија, кој стана европски бестселер! Трите приказни водат во различни периоди од историјата. Една жена е спалена како вештерка во средниот век. Една современа интелектуалка е заљубена во католички свештеник. А љубовта на Марија Магдалена кон Исус Христос е прикажана од полнокрвен женски агол… Ова е најпродаваната книга во Литванија на сите времиња, а била и бестселер во Германија. Власта ја прогласила за шунд и порнографија, па се продавала само во секс-шопови. Авторката неколку пати била приведена и малтретирана од полицијата, по што била принудена да ја напушти својата држава.

Дополнителни информации

Маса 291 g
Издавач

Антолог

Година

2016

ISBN

978-608-243-127-7

Оригинален наслов

Jurga Ivanauskaitė, Ragana ir lietus

Страници

288

Формат

13×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 120

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram