Нема производи.

Книги

Чик

Шифра: 10424 Категории: , , Ознака: Преведувачи:

250,00 ден

Нема на залиха

Опис

Романот „Чик“ ја раскажува приказната за пријателство меѓу 14-годишниците од средното училиште и запоставените етнички германски имигранти од Русија. Мике Клингенберг нема пријатели. Тој верува дека тоа е така затоа што е досаден, што му се вдлабува во умот кога не добива покана за забавата на годината што ја организира најпопуларната девојка во училиштето. Со оглед на тоа дека има мајка алкохоличарка што е на рехабилитација, а татко му е на службено патување, на Мике сите денови му се слободни. Сè дури едно ново, малку чудно дете од училиштето, Чик, не се појави во неговиот дом и не се всели. Бидејќи немаат што да прават, освен да се додеваат и да играат видеоигри, Мике и Чик решаваат да одат на патување без дестинација, карта или билни телефони. Ќе скршнат по погрешен пат неколкупати, ќе извршат неколку кривични дела и ќе се запознаат со ексцентрични луѓе. Но едно нешто е сигурно: доколку воопшто се вратат, ниеден од нив не ќе биде досаден веќе.

Романот „Чик“ (2010) цела година котирал на листата на бестселери во Германија.

Дополнителни информации

Маса 264 g
Издавач

Антолог

Година

2015

ISBN

978-608-243-075-1

Оригинален наслов

Wolfgang Herrndorf ,Tschick

Страници

256

Формат

13×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 92

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram