Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  Историски драми, Книги, Фикција  /  Замоци на гневот

Замоци на гневот

Шифра: 10142 Категории: , , Ознака: Преведувачи:

300,00 ден

Нема на залиха

 

 

„Како човек што првпат го открил светот и сѐ уште не сфатил дека постојат граници.“

Ангела Пападопулу

Опис

Во Европа во XIX век, во некое измислено, но можеби и возможно гратче, сѐ тече како историја и приказна: соништата на господин Раил и усните на госпоѓа Раил; приказната за првите возови; мажот што го слуша бескрајот; детето што на себе ја носи сопствената судбина; волшепството на Кристалната палата; необичниот живот на архитектот Хектор Хоро, кој замислува градови од стакло. Ова е стилистичка партитура, составена од виртуозност и бистрина, копнежлива сетилност и болна литанија. Наративното писмо на Барико има исклучителна убавина, која се раѓа од енергичната интуиција на светот.

Првиот роман на Алесандро Барико,според многу критичари, е и прв по важноста. Со овој роман Барико го одбра курсотшто го доведе до еден од водечките европски писатели на денешницата.

 

Дополнителни информации

Маса 217 g
Издавач

Антолог

Година

2017

ISBN

978-608-243-207-6

Оригинален наслов

Alessandro Baricco, Castelli di rabbia

Страници

210

Формат

13×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 165

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram