Нема производи.

Книги

  /    /  Книги, Нефикција, Родители и деца  /  Мудар родител – среќно дете

Мудар родител – среќно дете

600,00 ден

„По дваесет години како семеен психолог, знам дека никој не е роден како добар родител. Но, исто така, знам дека речиси секој може да стане добар родител – и дека секој може да се подобри. Улогата на родител ќе биде најважната улога што некогаш ќе ја имате во вашиот живот. Таа ќе бара мудрост, знаење, многу храброст и уште повеќе самоосознавање. На моменти, ќе бара повеќе отколку што сте очекувале, но убавината на сето тоа се состои во следново:

Ако станете подобар родител, тогаш ќе станете и подобра личност.

Со други зборови, напорната работа се исплати многу.“

Х. М.

Опис

Што да направите кога вашето дете доживува некаква криза за која се чини дека нема никаква причина? Како да постапите кога детето не спие мирно, не сака да јаде или вреска секогаш кога треба да оди некаде? Повеќето родители би избрале една од овие опции: да збеснат или едноставно да се откажат. Но што ако постои и трета опција?

 

„Мудар родител – среќно дете“ е наменета за сите оние што имаат неколку години родителско искуство и имаат потреба од совети. Низ седум лесни чекори, психологинката и семеен терапевт Хедвиг Монтгомери ги води родителите и старателите на патувањето што им претстои затоа што родителството е долготраен проект – имате околу дваесет години да го завршите овој проект како што треба.

 

„Мудар родител – среќно дете“ е поучна и едноставна книга што ќе ви помогне да изградите цврст и среќен однос меѓу вас и вашите деца, без оглед на која возраст се.

Дополнителни информации

Маса 269 g
Издавач

Антолог

Година

2020

ISBN

978-608-243-401-8

Оригинален наслов

Hedvig Montgomery, Foreldremagi

Страници

196

Формат

14,5×20,5

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Сафари на духот, книга 12

Повез

Мек повез, Тврд Повез

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram