Нема производи.

Нема производи.

Емаус

Шифра: 10124 Категории: , , Ознака: Преведувачи:

250,00 ден

Нема на залиха

 

 

„Незаборавна книга потоната во поетичната страна на трагичната судбина и кршливоста.“

The Daily Beast

 

Опис

Романите на италијанскиот писател Алесандро Барико се омилени во цел свет и во Македонија. Авторот на Свила, Новеченто, Океан море, Пијанистот се појавува со новакнигашто ја открива сета волшебност на италијанската харизматичност.

Тие се четворица другари, таа, Андреа, една и единствена.

Тие се членови на бенд, таа е прекрасна танчарка.

Тие се мирни, таа бесна.

Тие се уште тинејџери, таа е многу позрела од своите врсници.

Сè што им е забрането, таа си го дозволува.

Една пијана свирка во блиското гратче ќе ги доближи до вчера непристапната девојка.

 

Дополнителни информации

Маса 158 g
Издавач

Антолог

Година

2013

ISBN

978-608-4507-80-2

Оригинален наслов

Alessandro Baricco, Emmaus

Страници

144

Формат

13х20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 17

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram