Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  Young adult, Книги, Фикција  /  Дневникот на Демон Џонс

Дневникот на Демон Џонс

Шифра: 32145 Категории: , , Ознака:

350,00 ден

Штедиш: 50,00 ден

Опис

Прв дел: Кошмарите

Меѓу пукнатините на реалноста и имагинацијата, Демон Џонс со сигурност знае само дека е маѓепсник. Неговата моќ да создава магиско оружје ја крие со години, но откако се запознава со други маѓепсници, неговата тајна е откриена. Сега тој е прогонуван заедно со другите маѓепсници од групата убијци наречени Витези, кои сакаат да ги истребат сите кои се поврзани со магијата, но и од човекот со сини очи кој еден ден се појавува во неговиот дом и се обидува да го убие. Демон ги спасува оние маѓепсници кои не знаат за Витезите, но внатре во себе крие ужасни тајни од своето минато, кои го спречуваат да продолжи да помага. Тајни кои се причина за неговото чудно однесување и постојано молчење. Тајни кои го имаат привлечено ѓаволот од неговите кошмари. Тајни на кои ни самиот не се сеќава.

Навечер, кога ноќта ќе го скрие од сите други, тој започнува да пишува дневник. Дневникот на Демон Џонс.

 

Дополнителни информации

Маса 176 g
Издавач

Антолог

Година

2023

ISBN

978-608-243-608-1

Оригинален наслов

/

Страници

176

Формат

13×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Нови планети, книга 20

Рецензии

 1. Natasha Tanaskoska Todevska (verified owner)

  Нешто ново, свежо, не враќа во минатото кога сé беше возможно, во светот на магијата, борбата меѓу темнината и светлината кој секој еден ја води сам со себе, барајќи сила одново и одново да се одбере правилното. Секогаш не се успева во истото, но само упорноста и храброста нé води кон посакуваното. Читајќи ја книгата, ме исполнува со надеж и ми влева сила повторно да ги сонувам и остварувам соништата кои останале под правта на секојдневието. Топло и искрено ја препорачувам на секој кој уште има барем мал сноб на светлина од она авантуристичкото кое треба да се истражи.

  поздрав,
  Наташа Танаскоска

Add a review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


  Потврдувам дека сум постар од 16 години.

  YouTube
  LinkedIn
  Share
  Instagram