Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  Young adult, Книги, Фикција  /  Лавиринтот: Невозможно бегство

Лавиринтот: Невозможно бегство

Шифра: 10192 Категории: , , Ознака: Преведувачи:

400,00 ден

„Обожавателите ја опишуваат како комбинација од Господарот на мувитеИгри на гладот и Изгубени.“

EW.com

Опис

#1 БЕСТСЕЛЕР НА „ЊУЈОРК ТАЈМС“

Ако не си исплашен, тогаш не си човек.

Томас се буди во мрачен лифт. Паметењето му е избришано. Се сеќава единствено на своето име. Кога вратите се отвораат, го заслепува светлина и открива дека е опкружен со група момчиња, кои, исто така, не се сеќаваат кои се, ниту како стигнале таму.

Добре дојде на Ледината.

Зад високите камења околу целата Ледина се простира Лавиринтот, кој постојано се менува. Тоа е единствениот излез оттаму, но никој досега не го минал жив.

Сè ќе се промени.

А потоа, пристигнува една девојка. Првата девојка што некогаш стапнала на Ледината. Девојка со застрашувачка порака.

Сети се. Спаси се. Бегај.

Футуристичката антиутопија „Лавиринтот: Невозможно бегство“ е прва книга од серијалот на Дашнер, сметана за современа класика, по која е снимен и истоимениот филм од 2014 година.

 

Дополнителни информации

Маса 336 g
Издавач

Антолог

Година

2016

ISBN

978-608-243-179-6

Оригинален наслов

Јames Dashner, The Maze Runner

Страници

348

Формат

13×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 150

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram