Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  9-12 години, Книги, Книги за деца  /  Трнливата полјана

Трнливата полјана

Шифра: 30582 Категории: , , Ознака: Преведувачи: Илустратори:

350,00 ден

Нема на залиха

Опис

Децата од еден најобичен двор меѓу зградите се сведоци на мноштво чудни случки: мачорот се претвора во жаба, од чорапот излегува црна дупка, таинствен чичко шета бурни облаци закачени на јаже, клацкалката оживува, а од кутијата на тетка Дора избегала досадата.

Дали сите овие случки се дело на прастарата тетка и нејзиниот мачор?

Оваа книга не само што раскажува приказни за деца туку создава и еден оригинален свет на фантазии. Книга за потребата за љубов, безбедност, слобода и за неограничена имагинација на децата.

Раскажувањето на Катажина Ририх е одлично дополнето со илустрациите на Гражина Ригал. „Трнливата полјана“ заслужува да се нарече задолжителна лектира, како за децата, така и за нивните родители.

Во 2017 година „Трнливата полјана“ се закити со наградата ИББИ од Меѓународниот совет за книги за деца и млади.

Дополнителни информации

Маса 252 g
Издавач

Антолог

Година

2019

ISBN

978-608-243-378-3

Оригинален наслов

Katarzyna Ryrych, Łopianowe Pole

Страници

128

Формат

16,5×23,5

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Синчец, број 17

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram