Нема производи.

Нема производи.

Во мракот

Шифра: 10071 Категории: , , Ознака: Преведувачи:

300,00 ден

Нема на залиха

 

„Навистина одлична писателка.“
Ју Несбе

Опис

Ева Магнус и нејзината ќерка се шетаат покрај реката, кога на површината ќе исплива машки труп. Ева ја остава ќеркичката и истрчува да телефонира во полиција. Но, кога ќе ја земе слушалката, ќе сврти на сосема друго место.

Полицијата сепак го пронаоѓа трупот. Инспекторот Сејер и неговиот тим веднаш откриваат дека Егил умрел од насилна смрт. Но бил исчезнат со месеци и трагата на неговиот убиец полека но сигурно остинала. Овој случај е збунувачки како уште еден нерешен случај на бирото на Сејер: убиството на проститутка пронајдена мртва неколку дена пред да исчезне Егил. Не поминува долго време пред Сејер да сфати дека овие два случаи не се толку неповрзани колку што претходно се чинеле. Додека тој се обидува да ги состави деловите од мозаикот, на Ева ѝ ѕвони телефонот доцна во ноќта. Туѓинецот зборува, а потоа го прекинува повикот. Ева останува сама во мракот.

Дополнителни информации

Маса 289 g
Издавач

Антолог

Година

2017

ISBN

978-608-243-209-0

Оригинален наслов

Karin Fossum, Evas øye

Страници

288

Формат

13×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 178

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram