Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  3-6 години, Книги, Книги за деца  /  Ешковци-морепловци

Ешковци-морепловци

Шифра: 31980 Категории: , , Ознака: Илустратори:

180,00 ден

 

 

Опис

После неколку месеци договори и подготовки ежињата и нивните родители отпатуваа на море. И тоа кај нивните блиски роднини од далечните краишта – морските ежови.

Уште со целосно нераспакуван багаж, ежињата побрзаа да се фрлат во морското синило. Пливаа како целиот свој живот да го минале во вода. Толку вешто и успешно, што ги восхитија не само своите родители туку и домаќините.

Подоцна пак секој од нив се соочи со различни желби и предизвици. А најголемиот проблем беше што прекрасните денови крај морето најбрзо минуваат. Како ќе успеат ежињата и нивните роднини – морските ежови – да го продолжат своето дружење?

 

 

Дополнителни информации

Маса 100 g
Издавач

Александар Кујунџиски

Година

2022

ISBN

978-608-66832-2-1

Оригинален наслов

/

Страници

16

Формат

21х21

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Библиотека МК сликовници, книга 30

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram