Нема производи.

Нема производи.

Книги

Ешко Тешко

Шифра: 31958 Категории: , , Ознака: Илустратори:

180,00 ден

Штедиш: 30,00 ден

 

 

Опис

Непознат посетител остава нешто пред влезната порта од куќата на фамилијата Ешковци и тивко си заминува. Таткото излегува надвор и наоѓа писменце и кошничка, а во неа – еже. Мало, најмало што може да биде. Новороденче. Потоа набрзина го чита напишаното. Мајката на ежето со тешко срце го остава своето еже на згрижување во прекрасната и угледна фамилија. Каде шест, таму и седум устиња за прехранување, вели таа.

Но дали ќе биде така? Дали сè потоа ќе се одвива онака како што посакува мајката на ежето посвојче? Како ќе го прифатат братчињата и сестричките? И дали името што ќе го добие ќе го води Ешко Тешко со лесно или со тешко низ животот?

 

 

Дополнителни информации

Маса 100 g
Издавач

Александар Кујунџиски

Година

2022

ISBN

978-608-66832-0-8

Оригинален наслов

/

Страници

16

Формат

21х21

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

(МК) сликовници, книга 29

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram