Нема производи.

Книги

  /    /  3-6 години, Книги, Книги за деца  /  Тино од мојот влез

Тино од мојот влез

Шифра: 10396 Категории: , , Ознака: Илустратори:

400,00 ден

Нема на залиха

Опис

„Жарко Кујунџиски, автор што сè уште важи за млад, но кој со необично интересен настап во македонската литература внесе свежина и модерен пристап во темите што обично вечно кружат низ авторските ракописи, овој пат се нафаќа да го слика светот на детето, и тоа преку триесетина куси раскази, чија стожерна личност е детето Тино – Тино од мојот влез, како што нагласува авторот. Тино е современо дете, со фантазија соодветна на модерното чувствување. Тој без пречки живее и соработува со јунак од типот на Супермен, Спајдермен или Бетмен, овој пат негов идол и пријател – Ле Жба, личен суперјунак, кој секогаш му доаѓа напомош и го извлекува од незгодните ситуации, зашто Тино е дете, како што нагласува авторот, кое, кога нема проблеми, само решава да ги создаде.“

Оливера Николова

Дополнителни информации

Маса 423 g
Издавач

Антолог

Година

2015

ISBN

978-608-243-063-8

Оригинален наслов

/

Страници

64

Формат

23х22

Koрица

тврда

Јазик

македонски

Едиција

МК сликовници, книга 1

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram