Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  9-12 години, Книги, Книги за деца  /  И од пиле млеко

И од пиле млеко

Шифра: 10155 Категории: , , Ознака:

300,00 ден

Нема на залиха

Опис

 

Издание какво што досега не е публикувано кај ниту еден издавач во Република Македонија, а можеби и во пошироките простори на книгоиздавачката продукција. Благодарение на сестраноста на Авторот, кој пишува дела од сите литературни родови, и речиси од сите литературни видови во оваа збирка се содржани, всушност, седум мали книги: книга со раскази, книга со песни, книга сказни, книга со басни, книга со гатанки, книга со пиеси и книга со краткозборки (прашанки-досетки, брзозборки, скривалки-дополнувалки и афоризми-пораки).Лесен и спонтан начин децата преку игра и читање да ги совладуваат различните форми на книжевноста и да ги совладуваат вештините на интеракција и основно логичко мислење.

 

 

 

 

Дополнителни информации

Маса 338 g
Издавач

Антолог

Година

2007

ISBN

978-9989-2662-2-5

Оригинален наслов

/

Страници

192

Формат

17×24

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Едиција Синчец, книга 3

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram