Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  9-12 години, Книги, Книги за деца  /  Демонот од училишната библиотека

Демонот од училишната библиотека

Шифра: 31299 Категории: , , Ознака: Преведувачи: Илустратори:

250,00 ден

Опис

Некои книги кријат пораки од некој друг свет. Затоа нема да се чудиме кога ќе прочитаме дека во една школска лектира четири момчиња и две девојки наидуваат на запис што необјасниво се појавува одново откако ќе биде избришен. Зборовите што се појавуваат упатуваат кон други книги, а решавањето на низата загатки ги води нашите јунаци во еден инаков свет – во училишната библиотека за која мислеа дека веќе не постои. А во неа нема да се затечат случајно – зашто некој намерно ги намами таму!

Возбудлива и напната приказна за друштво дванаесетгодишници што се втурнати од едно натприродно суштество во неверојатна авантура. Оваа книга е преполна со неочекувани пресврти и опасни сцени, но, пред сè, приказната ни раскажува за пријателството и за првите симпатии.

Дополнителни информации

Маса 241 g
Издавач

Антолог

Година

2021

ISBN

978-608-243-458-2

Оригинален наслов

Morea Banićević, Demon školske knjižnice

Страници

176

Формат

14,5х21

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Синчец, книга 22

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram