Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  Книги, Нефикција, Поезија  /  Изневерено време

Изневерено време

Шифра: 10159 Категории: , , Ознака:

200,00 ден

Нема на залиха

 

 

„Имав чест и задоволство да читам и препрочитувам стихови на поет што доаѓа со сигурен чекор во простор што се освојува со творештво, со примена на сигурна постапка и со строго утврдени мерила за уметничкиот израз. Самоточитање на Изневерено време од Милчо Мисоски, како дело што е поттикнато од застрашувачката реалност, моралниот пад и назадувањето на човештвото, наспроти усилбите и надежите на разумното битие или лирскиот субјект.“

Тоде Илиевски

Опис

Поет што доаѓа со сигурен чекор во простор што се освојува со творештво, со примена на сигурна постапка и со строго утврдени мерила за уметничкиот израз. Книгата Изневерено време на Милчо Мисоски е дело поттикнато од застрашувачката реалност, моралниот пад и назадувањето на човештвото, наспроти усилбите и надежите на разумното битие или лирскиот субјект.

Дополнителни информации

Маса 90 g
Издавач

Антолог

Година

2016

ISBN

978-608-243-151-2

Оригинален наслов

/

Страници

64

Формат

12×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Огнови, книга 31

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram