Нема производи.

Нема производи.

Книги

Обвинета

300,00 ден

Опис

 

Славенка Дракулиќ повторно пишува за болката, но овој пат во прв план не е физичка болка, туку длабоката емоционална траума.

Обвинета“ е роман за злоупотреба во семејството, за мајките што ги малтретираат своите ќерки. Секако, во име на љубовта.

Мајката се омажила и покрај спротивставувањето на семејството, но бракот се распаднал многу бргу по раѓањето на детето. Родителите ѝ дозволуваат на својата ќерка повторно да живее со нив, но под еден услов–мора да ги прекине сите контакти со поранешниот маж. Кога таа ја обновува врската со него, се затвора во неверојатен круг од болка и страдање – ќерката е често параван за нивните средби, но потоа мајката вложува силни напори да ја спречи на кој било начин да издаде дека се виделе. Методите на тренингот и казните за пропустите се застрашувачки, а фасцинантен е погледот во свеста на жртвата, која безнадежно се прпелка во мрежата од љубов и болка.

Потресен и вознемирувачки роман, кој многумина го прогласија за врв во опусот на Дракулиќ.

Дополнителни информации

Маса 190 g
Издавач

Антолог

Година

2022

ISBN

978-608-243-557-2

Оригинален наслов

Slavenka Drakulić, Optužena

Страници

176

Формат

13×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 352

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram