Нема производи.

Нема производи.

Книги

Ј·А·С – Години плодни

350,00 ден

Опис

Спасов има добри и широки контакти со колегите од други средини, што му овозможило да го следи развитокот на лингвистичката теорија, непосредно да дискутира со носечките научници од славистиката и лингвистиката, како и да доаѓа до поновата стручна литература.

Многу одамна на Спасов му било јасно дека македонската наука за јазикот мора да се отвори кон светските научни текови за да може да реши најразлични проблеми што се поставуваа пред неа. Затоа, меѓу првите домашни научници навлегол во повеќе полиња на научното истражување, користејќи теоретски приоди што дотогаш беа „привилегија“ на странските научници.

Оваа книга што ја сумира неговата животна и професионална биографија излегува во склоп на Годината во чест на Блаже Конески.

 

 

 

Дополнителни информации

Маса 280 g
Издавач

Антолог

Година

2021

ISBN

978-608-243-481-0

Оригинален наслов

/

Страници

242

Формат

13х20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

А, книга 3

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram