Нема производи.

Јас бев тука

Шифра: 10169 Категории: , , Ознака: Преведувачи:

250,00 ден

Нема на залиха

„Романот почнува толку моќно што читателот веднаш чувствува удар по вилицата.“

Еева Парк

 

„Сас Хено е важна фигура, различна од другите битни естонски писатели, бидејќи знае да пишува. А приказната е мошне возбудлива. Постојано очекувате што се случува понатаму. И понатаму.“

Каур Кендер

 

„Едно од најважните книжевни дела од Естонија во последните години.“

МФФ Карлови Вари

Опис

„Јас бев тука: првото апсење“ е книга со огромна читаност во Естонија. Ни го претставува 17-годишниот Рас од растурен брак во едно предградие. Бидејќи нема домашна стабилност, Рас набргу се насочува кон малолетничка деликвенција и го минува своето време со банда крадци штосе занимаваат со дилање дрога. Наместо да ги пријави кај надлежните органи (како што се очекува), малите дози што ги продаваат наскоро стануваат поголеми и се буди мафијата, која тргнува да ги гони.

Дополнителни информации

Маса 204 g
Издавач

Антолог

Година

2015

ISBN

978-608-243-051-5

Оригинален наслов

Sass Henno, Mina olin siin. Esimene arest

Страници

198

Формат

13х20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 74

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram