Нема производи.

Нема производи.

Книги

Оксфордски убиства

Шифра: 10260 Категории: , , Ознака: Преведувачи:

300,00 ден

 

 

Овој трилер е доволно долг за да се прочита во една вечер, а заплетот ќе ве потресе со својот ефективен ритам.

Томас Џонс, Лондонска книжевна ревија

 

Спојот од математика и загадочни убиства прави моќен коктел.

Маркус ди Сатој, Гардијан

 

Опис

Оксфордски убиства е книга што ќе ве држи уловени во приказната до последниот збор. Во романот се раскажува за професор кој заедно со еден студент ги истражуваат низата чудни убиства во Оксфорд, Англија. Сите убиствасе поврзани со математички симболи и шифри кои го најавуваат следното злосторство од долгата серија. Бидејќи сèпочнува со кругот, полицијата брза да го открие убиецот пред да стане преголем.

Романот е широкопопуларен во светот и е преведен на многу јазици. Според него е снимен истоимениот холивудски филм со Илајџа Вуд и Џон Харт во главните улоги.

Оксфордски убиства е добитник на престижната награда „Планета“, највисоката парична награда за книжевно дело во светот покрај Нобеловата.

 

Дополнителни информации

Маса 236 g
Издавач

Антолог

Година

2013

ISBN

978-608-4507-86-4

Оригинален наслов

Guillermo Martinez, Crímenes imperceptibles

Страници

224

Формат

13х20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 18

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram