Нема производи.

Нема производи.

Книги

Кујунџилаци

Шифра: 10184 Категории: , , Ознака:

200,00 ден

Опис

Под истиот овој наслов, Александар  Кујунџиски уште од своите студентски денови објавувал „романи во една реченица“, затоа што – како што не само еднаш нагласил тој – „имал многу за кажување, затоа пишувал кратко, концизно и лапидарно“.

Афоризми – зборовни филиграни. Можеби метаморфозни oблици и реинкарнирани изблици и рефлексии на уметничката традиција, наследена од неговите предци, кои биле кујунџии по професија?!

Ќе цитираме само еден од низата сиџирчиња со златни алкички, депонирани во оваа обемна збирка: „Ако не ги покажеш забите – ќе те изедат!“

Покажете ги и вие, но овој пат – низ насмевки!

Дополнителни информации

Маса 142 g
Издавач

Антолог

Година

2015

ISBN

978-608-243-100-0

Оригинален наслов

/

Страници

98

Формат

14,5×20,5

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Смевотека, книга 10

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram