Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  Белетристика, Книги, Фикција  /  Сликата што не е на продажба

Сликата што не е на продажба

400,00 ден

Опис

Миа и Јан. Навидум едноставни и обични, но исправени пред многу предизвици. Приказна за вртлозите на животот кога душата е сместена
во две тела, а тие не можат да најдат мир. Дали за да ги победиш тагата и празнината, како две сестри близначки, треба да инсистираш на  сопствената замисла за животот и љубовта или исполнетоста може да  се постигне и со толеранција и компромис? Подеднакво незадоволни, а  среќни?! Нелогично звучи, но дали е (не)возможно? Каде да се најде  патот – во единството на спротивностите или во парадоксите на созревањето, кога дури отпосле ќе сфатиш дека довербата одамна не постои, дека си грешел, а сè можело да биде поинаку. Или иднината ќе остане неоткриена, љубовта ќе остане тајна, а зборот ТЕ САКАМ ќе биде погрешно разбран, или постои надеж?! Кој мудрец може да ги посоветува Миа и Јан кога е доволно доцна, а сепак навреме, да го отворат куферот на неостварените желби?

Дополнителни информации

Маса 195 g
Издавач

Антолог

Година

2023

ISBN

978-608-243-674-6

Оригинален наслов

/

Страници

192

Формат

13×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Дамар, книга 70

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram