Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  Young adult, Книги, Фикција  /  Лавиринтот: Бегство низ Пустошот

Лавиринтот: Бегство низ Пустошот

Шифра: 10191 Категории: , , Ознака: Преведувачи:

350,00 ден

 

„Обожавателите ја опишуваат како комбинација од Господарот на мувите, Игри на гладот и Изгубени“.

EW.com

Опис

Решавањето на Лавиринтот требаше да биде крајот.

Томас беше сигурен дека бегството ќе значи слобода за Лединарите. Но ЗЛОПАК уште не завршил со нив. Почнува фаза 2. Пустошот.

Нема правила. Нема помош. Или ќе успеат или ќе умрат.

Томас и другарите имаат две недели да го поминат Пустошот – пеплосаниот дел од планетата. А ЗЛОПАК ќе постави нови променливи пречки што треба да ги спречат во намерата.

Пријателството ќе биде ставено на тест. Лојалноста ќе доживее предавство. Ништо не е како претходно.

Веќе постојат некои други. Нивниот опстанок зависи од уништувањето на Лединарите – а тие се решени да успеат.

 

Дополнителни информации

Маса 332 g
Издавач

Антолог

Година

2017

ISBN

978-608-243-206-9

Оригинален наслов

Јames Dashner, The Scorch Trials

Страници

336

Формат

13×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 164

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram