Нема производи.

Книги

  /    /  Young adult, Книги, Фикција  /  The Game – за авантуристички расположени момчиња и девојчиња

The Game – за авантуристички расположени момчиња и девојчиња

Шифра: 30963 Категории: , , Ознака: Преведувачи: Илустратори:

500,00 ден

 

Приказни од дигиталниот свет за авантуристички расположени момчиња и девојчиња

Опис

 

The Game е територија што сите заедно ја основавме, и во која се наоѓаме секогаш кога сме со паметен телефон в раце, секогаш кога спуштаме апликација или играме некоја игричка. Таа ни личи на откачено место во кое можеме да влеземе кога и да ни се посака, но во неа владеат правила што и не се толку едноставни. Затоа, за да можеме без страв да се населиме на оваа територија и да ја подобриме, ќе тргнеме на пловидба во која ќе ги истражиме годините по нејзиното основање и ќе стигнеме до прагот на иднината. Ќе откриеме како ја создадовме оваа земја, The Game, и со тоа ќе се подготвиме за следниот потег.

 

ПОДГОТВЕНИ ЛИ СМЕ ЗА ПАТУВАЊЕ?

 

Дополнителни информации

Маса 621 g
Издавач

Антолог

Година

2020

ISBN

978-608-243-404-9

Оригинален наслов

Alessandro Baricco, THE GAME – Storie del mondo digitale per ragazzi avventurosi

Страници

128

Формат

19×24

Koрица

тврда

Јазик

македонски

Едиција

МК сликовници, книга 9

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram