Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  Книги, Раскази, Фикција  /  Надојдени реки

Надојдени реки

250,00 ден

Нема на залиха

Опис

Пишувајќи дела од сите литературни родови и видови и сите возрасти, во збирката насловена Надојдени реки, Кујунџиски ни нуди кратки раскази наменети за возрасните. Поголемиот дел од нив – со хумористична нишка, која, како што е познато, провејува и во речиси целокупното творештво на овој наш автор. Голем дел се наградувани или откупувани на низа анонимни конкурси за раскази.

 

Дополнителни информации

Маса 236 g
Издавач

Антолог

Година

2002

ISBN

9989-9926-3-0

Оригинален наслов

/

Страници

192

Формат

14х20

Повез

мека

Едиција

Дамар, книга 1

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram