Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  Антологии, Книги, Нефикција  /  Јас имам сон

Јас имам сон

615,00 ден

Опис

Врвните 55 говори говори на сите времиња од светот и од Македонија собрани ексклузивно на едно место, со кратки објаснувања на 304 страници. Конечно дело што ги обединува на едно место − Че Гевара и империјалистите, Хитлер и Евреите, Британците и Ирците, демократите и комунистите, Црвенковски и Груевски.

Џузепе Гарибалди ги храбри своите војници дека се достојни на македонската фаланга. Првата жена што гласала осудена на сто долари казна, како Хитлер го правдал пред Рајхстагот нападот на Полска, вербалната револуција на Че Гевара, Вудроу Вилсон во 1918 година повикал на независна Македонија, Клинтон се кае пред Хилари за Левински, говорот на Хрушчов против Сталин со кој го занемел цел СССР, Ченто и Брашнаров за самостојна и обединета Македонија.

Дополнителни информации

Маса 527 g
Издавач

Антолог

Година

2010

ISBN

978-608-4507-28-4

Оригинален наслов

/

Страници

298

Формат

17х24

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бесмртни мисли, книга 6

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram