Нема производи.

Нема производи.

Книги

Брик лејн

Шифра: 10056 Категории: , , Ознака: Преведувачи:

420,00 ден

Нема на залиха

„Книга што нема да можете да ја оставите.“

Кертис Ситенфелд

 

„Истовремено софистицирана и невина, емотивна и забавна.“

Лос Анџелес тајмс

Опис

Откако ќе се омажи со Чану, 20 години постар од неа, Назнин е одведена во Лондон и го напушта својот дом во Бангладеш. Новиот свет е полн со тајни. Како добра и послушна муслиманка, се обидува да не поставува многу прашања, туку да се грижи за сопругот и за ќерките. Но ненадејно сретнува привлечен млад човек и ова еротско будење ги претвора нејзините претходни навики во хаос. Привидот на животниот мир ќе го скрши токму Карим, кој ќе ѝ наметне голем број дилеми за личните желби и за припадноста во општеството, ќе ѝ ги отвори очите, но она што на крајот ќе го види ќе ги изненади двајцата.

Додека се движи по патеката на својата самореализација, патека на која ја прогонува духот на нејзината мајка, во Бангладеш сестра ѝ Хасина влетува од беља во беља. Во својот интимен свет којшто е оформен, но не е и целосно ограничен на спомените и на местата во кои живеат, двете сестри се обидуваат во соништата да побегнат од правилата што им се наметнати. Велелепниот роман на Моника Али е книга за патувањето, внатрешно и надворешно, при што прекрасното и ужасното се испреплетуваат во едно.

Дополнителни информации

Маса 451 g
Издавач

Антолог

Година

2014

ISBN

978-608-243-037-9

Оригинален наслов

Monica Ali, Brick Lane

Страници

496

Формат

13х20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 64

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram