Нема производи.

Нема производи.

Книги

Предмети

Шифра: 10293 Категории: , , Ознака: Преведувачи:

200,00 ден

Опис

Младиот Погачар е еден однајважнитесовременипоети од Балканот, кој освен песни редовно објавува и музички критики, во кои често опфаќа македонски бендови.

Продорните текстови на Погачар донесуваат слики чии глетки можат да однесат далеку.Неговите текстови ослободуваат неодречна сила.

Книгата Предмети од критиката бешеедногласно именуванакако врвот на хрватскат апоезија во последните години.

Дополнителни информации

Маса 87 g
Издавач

Антолог

Година

2010

ISBN

978-608-4507-68-0

Оригинален наслов

/

Страници

86

Формат

10х20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Огнови, книга 7

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram