Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  Книги, Нефикција, Поезија  /  Дрво кое шепоти

Дрво кое шепоти

Шифра: 10111 Категории: , , Ознака:

200,00 ден

 

 

„Сите негови хаику-творби се всушност – богојавление, мал миг во кој срцето и умот го созерцуваат Бога, стануваат свесни за поврзаноста на нештата и за Оној што ги создал. Во хаику-творбите на Митковски, во навидум неповрзаните слики, се бара Он.“

Венко Андоновски

Опис

Кога Исус му ги отвори очите на слепородениот за првата глетка, го праша – Што гледаш, овој му одговори – Ги гледам луѓето како дрвја. Тоа е и идејата на оваа книга, на овој наслов „Дрво кое шепоти“…

Дополнителни информации

Маса 142 g
Издавач

Антолог

Година

2015

ISBN

978-608-243-071-3

Оригинален наслов

/

Страници

160

Формат

10×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Цреша, книга 7

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram