Нема производи.

Книги

Сведок

Шифра: 10329 Категории: , , Ознака: Преведувачи:

200,00 ден

Нема на залиха

„Овој прекрасно напишан роман освојува на прв поглед.“

Индепендент

Опис

Еден петнаесетгодишен бродски прислужник од XVI век патува од Шпанија кон Новиот свет. Само тој преживува по еден напад во дивата страна на светот. Десет години живее како заробеник на Индијанците, сведочејќи ги нивниот живот и нивните канибалистички прослави. Индијанците ловат жртви од соседните племиња или од поморските истражувачи, а потоа ги печат и ги јадат. На крајот, се препиваат и почнуваат толку луда оргија, по која им требаат месеци и месеци да се вратат во живот. Но најчудното од сè е тоа што домородците секогаш оставаат еден преживеан. Сведок.

Дополнителни информации

Маса 174 g
Издавач

Антолог

Година

2015

ISBN

978-608-243-116-1

Оригинален наслов

Juan José Saer, El entenado

Страници

160

Формат

13×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 114

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram