Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  Книги, Нефикција, Поезија  /  Сенките во сонот

Сенките во сонот

Шифра: 10346 Категории: , , Ознака:

200,00 ден

Опис

„Хаику-песните на Радически се читаат и функционираат како умешно и луцидно уловени мигови, мигови на запрено време во хаотичното и брзо секојдневие, кое се чини дека никогаш не застанува.“

Владимир Јанковски

 

Сенките во сонот  изобилува со оригинални, нестандардни и изненадувачки хаику-откровенија. Избегнувајќи ги стапиците на стереотипните решенија, поетот ни нуди грст свежи поетски слики, во кои пулсира животот.“

Владимир Мартиновски

Дополнителни информации

Маса 109 g
Издавач

Антолог

Година

2018

ISBN

978-608-243-301-1

Оригинален наслов

/

Страници

120

Формат

10×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Цреша, книга 9

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram