Нема производи.

Нема производи.

Книги

Ешко Жешко

Шифра: 31431 Категории: , , Ознака: Илустратори:

180,00 ден

 

 

Опис

Трет дел од сликовниците за фамилијата Ешковци!

Ешка Смешка не е сама. Таа има уште многу братчиња и сестричиња. А меѓу нив се истакнува – Ешко Жешко.

И додека сите ежиња се чувствуваат поинаку, на овој Ешко секогаш му е – жешко!

Ако тоа беше сосема разбирливо лете, беше многу чудно – во студените месеци!

Никој не можеше да сфати зошто Ешко Жешко секогаш повторуваше:

– Их, колку е жешко! Жешко! Жешко! Жешко!

Дали ќе се најде некој што ќе може да ја разоткрие неговата тајна?

 

 

Дополнителни информации

Маса 99 g
Издавач

Александар Кујунџиски

Година

2021

ISBN

978-608-66345-5-1

Оригинален наслов

/

Страници

16

Формат

21х21

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

(МК) сликовници, книга 18

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram