Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  Историски драми, Книги, Фикција  /  Воздишката на Сузана
-14%

Воздишката на Сузана

Шифра: 31537 Категории: , , Ознака: Преведувачи:

300,00 ден

Штедиш: 50,00 ден

Опис

Моќно дело за љубовта, за пријателството, како и за љубовта на родителите кон децата.

Сузана Либескинд е ќерка на сопственик на фабрика за  шеќер. Ништо не ѝ недостига и лесно патува низ секојдневјето опкружена со сладок живот и шеќерна волна.

Сузана има двајца другари: Хануш и Јан, а и двајцата ја сакаат. Интелигентна е и убава, а згора на тоа е од богато семејство. Но е Еврејка. Се случува германската окупација и таа завршува во концентрационен логор.

Патиштата на тројцата се разидуваат, детството го заменува присилното созревање: Јан му се приклучува на отпорот, Хануш станува колаборант, а Сузана се обидува да ги преживее садистичките експерименти во логорот.

Ја победува сета болка што ѝ е нанесена, но, кога се враќа дома за да ја преземе шеќераната од убиениот татко, дознава дека со нејзините карти некој започнал друга игра…

Дали сè уште е способна да сака по сè што преживеа? И има ли избор?

Дополнителни информации

Издавач

Антолог

Година

2021

ISBN

978-608-243-486-5

Оригинален наслов

Jakuba Katalpa, Zuzanin dech

Страници

304

Формат

13×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 322

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram