Нема производи.

Нема производи.

Книги

Зарем плачеше?

Шифра: 10144 Категории: , , Ознака: Преведувачи:

250,00 ден

Нема на залиха

Опис

Катрина, 16-годишна девојка од Рига. Преполна фантазии и немир. Но тој младешки немирен дух се менува откако ќе помине едно лето во планинарски логор на Кавказ, каде што го запознава Олег, нејзиниот инструктор, во кого се вљубува. Рукшане раскажува за првата, голема, младешка љубов, крајот на детството во време на значајни политички превирања во Советскиот Сојуз. Суптилно, но директно и искрено раскажување на млада девојка во годините кога многу важни нешта прекуноќ го менуваат текот на животот.

Дополнителни информации

Маса 199 g
Издавач

Антолог

Година

2015

ISBN

978-608-243-086-7

Оригинален наслов

Dace Rukšāne, Kāpēc tu raudāji?

Страници

184

Формат

13×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 86

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram