Нема производи.

Нема производи.

Книги

Наумување

Шифра: 10234 Категории: , , Ознака:

200,00 ден

Опис

Од перото на Наум Попески, истакнат македонски поет за деца, автор на петнаесетина книги за најмладите читатели, еве нов ракопис, со наслов Наумување книга за читање и чување. Станува збор за седумдесетина песни за деца од овој наш афирмиран автор, кои, со својата содржина и со пораките што ги носат, ќе ја збогатат македонската книжевност за најмладите читатели и ќе го разубават нивното детство. Книгава е едно расцветано поле за безгрижна игра и растење на децата, кои, другарувајќи со стиховите од својот омилен автор (со кого другаруваат и во читанките по македонски јазик), ќе направат прошетка низ природата, низ татковината, низ убавината, екологијата, но ќе другаруваат и со компјутерот, и со Фејсбукот на интернетот, и со сето она што е во кругот на нивното интересирање.

Дополнителни информации

Маса 149 g
Издавач

Антолог

Година

2015

ISBN

978-608-243-064-5

Оригинален наслов

/

Страници

104

Формат

14,5×20,5

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Синчец, книга 11

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram