Нема производи.

Книги

  /    /  9-12 години, Книги, Книги за деца  /  Расцветани сказни

Расцветани сказни

Шифра: 10312 Категории: , , Ознака:

300,00 ден

Нема на залиха

Опис

Книгата за деца Расцветани сказни од авторот Александар Кујунџиски е сплет на сказни во кои главни „личности“ односно „јунаци“, како што им и прилега на едни нови вистински современи сказни, се всушност цвеќињата. Тие се стихувани и се наменети за деца од училишна возраст, пред сè нижите одделенија од основните училишта.

Дополнителни информации

Маса 242 g
Издавач

Антолог

Година

2009

ISBN

978-608-4507-05-5

Оригинален наслов

/

Страници

155

Формат

17х25

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Синчец, книга 4

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram