Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  Класици, Книги, Фикција  /  Животинска фарма

Животинска фарма

Шифра: 31172 Категории: , , Ознаки: , Преведувачи:

200,00 ден

Штедиш: 50,00 ден

Опис

Една фарма е под окупација на преуморни и малтретирани животни. Со жесток идеализам и со разгорувачки пароли, животните тргнуваат во бунт со идеја да создадат напредок, правда и еднаквост. Смелата борба иницирана од животните ја претвора фармата во целосно демократско општество изградено врз идејата дека сите животни се создадени еднакви. Но дали е сѐ токму така? На крајот, сепак бунтот пропаѓа, а фармата завршува во уште полоша состојба од претходно, под диктатурата на свињата по име Наполеон.

Една од најпознатите сатирични басни што некогаш била напишана. Бајка за возрасни, за револуцијата против тиранијата и за тоталитарните режими.

„Животинска фарма“ е книга што се најде на 31. место на листата на најдобри романи од XX век.

Дополнителни информации

Маса 140 g
Издавач

Антолог

Година

2021

ISBN

978-608-243-443-8

Оригинален наслов

George Orwell, Animal Farm

Страници

128

Формат

13×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 283

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram