Нема производи.

Нема производи.

Книги

Велинка

300,00 ден

Опис

Велинка е обична девојка со необична животна приказна. 

Нејзината судбина на суров начин ќе ја одведе по патот на предците, за да спознае која е, од каде потекнува и како да чекори во животот. Страшната случка што ќе ја доживее едно попладне во тивката шума Шушумна ќе биде патоказ за нејзиното натамошно патешествие. 

Дали ќе ја стигнат клетвите од минатото? Дали доброто ќе го победи злото? Дали добрината може да ги спаси загубените души, а љубовта може да ги излекува раните? 

Патувањето низ оваа фантастична приказна отвора многу интересни прашања на кои одговорот ќе го дадете вие – читателите.

Дополнителни информации

Маса 153 g
Издавач

Антолог

Година

2023

ISBN

978-608-243-682-1

Оригинален наслов

/

Страници

112

Формат

145х205

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Синчец, книга 30

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram